data/header.png

V Hradci Králové dne 25. února 2021
Č. j.: BiHK-521/2021

Nařízení vlády

(https://covid.gov.cz/situace/cirkve-nabozenstvi/bohosluzby-nabozenska-shromazdeni)

Od 1. března nebude možné z důvodu účasti na bohoslužbě překročit hranice okresu, ve kterém má osoba trvalý pobyt.

Bohoslužby se mohou konat, počet přítomných osob je však omezen na 10 % kapacity míst k sezení v místě konání bohoslužby. Přítomní musí mezi sebou dodržovat rozestupy alespoň 2 metry mezi sedícími v jedné řadě, s výjimkou členů jedné domácnosti. Není tedy třeba dodržovat rozestup od osob sedících před a za vámi.

Během bohoslužby platí povinnost mít nasazený respirátor či jiný ochranný prostředek bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 95% (třída FFP2 / KN 95) či chirurgickou roušku. Látkové roušky, šály či šátky nejsou nadále považovány za dostatečnou ochranu.

Během bohoslužeb je zakázán hromadný zpěv farníků. Zpěváci či sbor musí být případně ve stavebně odděleném prostoru či např. na kůru.

Rovněž nesmí docházet k podávání rukou během pozdravení pokoje.

Dovolena je také individuální duchovní služba, tedy bohoslužby, obřady a duchovní doprovázení, kterých se kromě duchovního účastní jedna rodina, která sdílí společnou domácnost.

Sbírky - výzva

Poděkování za příspěvky pro Azylový dům pro těhotné ženy v tísni

Pastýřský list biskupa Jana Vokála k Roku svatého Josefa

Modlitby matek (za děti)

Modlitby matek (za děti) každé úterý v klášterní kapli ve Slatiňanech po mši.

Modlitba chval

Ve čtvrtek 16.1.2020 v 18:00 bude u sester v klášteře "Modlitba chval", na kterou vás srdečně zveme.

V letošním roce budou "modlitby chval" vždy třetí čtvrtky v měsíci.

Gratia

Azylový dům pro těhotné ženy v tísni

Hamry 107
539 01 Hlinsko

Obecně prospěšná společnost Dlaň životu

Azylový dům pro těhotné ženy v tísni můžete podpořit odesláním dárcovské SMS ve tvaru DMS BETLEM na telefonní číslo 87 777. Cena DMS je 30 Kč, Nadační fond Betlém nenarozeným obdrží 27 Kč. Můžete přispívat i pravidelně každý měsíc po odeslání SMS ve tvaru DMS ROK BETLEM. Více informací naleznete na www.darcovskasms.cz.
Děkujeme Vám!